تماس با ما حساب کاربری سفارش کتاب تمام محصولات ویژه ها
  • انسان شناسی فرهنگی (دانیل بیتس/پلاگ/ثلاثی/علمی)

انسان شناسی فرهنگی (دانیل بیتس/پلاگ/ثلاثی/علمی) 

نويسنده / مترجم :

  • دانیل بیتس، فرد پلاگ

  • مترجم محسن ثلاثی

انتشارات، ناشر :

علمی

تاريخ و نوبت چاپ :

12-  1395

تعداد صفحات,قطع,نوع جلد

829ص/وزيري/شوميز

موضوع :

جامعه شناسی /انسان شناسی

شابک :


توضيحات :کتاب «انسان‌شناسی فرهنگی» نوشته‌ی مشترک «دانیل بیتس» و «فرد پلاگ» توسط «محسن ثلاثی» به فارسی برگردانده شده است. این اثر انواع گوناگون تطبیق‌های جوامع بشری را با محیط‌زیست‌های متفاوت‌شان در قالب الگوهای مختلف فرهنگی بررسی کرده است. نویسندگان عقیده دارند که «هر اجتماعی در هر گوشه‌ی جهان به گونه‌ای متناسب و فراخور اوضاع اقلیمی و اجتماعی‌اش در برابر محیط زیست خود واکنش نشان می‌دهد و در چهارچوب و الگوی خاص فرهنگی‌اش سعی می‌کند چنان خود را با محیط تطبیق دهد که امکان بقا و ادامه‌ی حیات را برای خود و نسل‌های آینده فراهم سازد.» از مزایای این کتاب، آشنایی دانشجویان و دانش‌پژوهان با فرهنگ‌های گوناگون بشری است. کتاب حاضر در سه بخش و هفده فصل تدوین شده است. بخش اول با عنوان «چشم‌انداز انسان‌شناختی» چهار فصل «انسان‌شناسی و بررسی فرهنگ»، «تحول نظریه‌های انسان‌شناختی»، «روش‌های انسان‌شناسی فرهنگی» و «تصمیم‌گیری، تطبیق و تکامل» را دربردارد. بخش دوم با عنوان «الگوهای تطبیق» شامل پنج فصل «شکار و گردآوری»، «کشاورزی سطحی»، «شبانی»، «کشاورزی عمیق» و «جامعه‌ی صنعتی» است. «گوناگونی الگوهای تطبیق» عنوان بخش سوم کتاب است که هشت فصل «زیست شناسی، فرهنگ و فرد»، «انسان‌شناسی زبان»، «خویشاوندی، زناشویی و سازمان خانوار»، «گروه‌های اجتماعی و قشربندی»، «اقتصاد: منابع، تولید و مبادله»، «سیاست، نظارت اجتماعی و سازمان سیاسی»، «باورداشت مذهبی و مناسک»، و «دگرگونی و تحول فرهنگی» را دربردارد. کتاب انسان‌شناسی فرهنگی توسط انتشارات «علمی» منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

انسان شناسی فرهنگی (دانیل بیتس/پلاگ/ثلاثی/علمی)

  • ناشر: علمی
  • مولف / مترجم: دانیل بیتس، فرد پلاگ, محسن ثلاثی
  • موجودی: در انبار
  • 65,000تومان


محصولات مرتبط

نظریه های جامعه شناسی دوران معاصر (جورج ریتزر/ثلاثی/علمی)

نظریه های جامعه شناسی دوران معاصر (جورج ریتزر/ثلاثی/علمی)

نظریه های جامعه شناسی دوران معاصر (جورج ریتزر/ثلاثی/علمی)   ناشرانتشارات علمی تعداد جلد1 نوبت چاپ نوزدهم تاریخ چاپ1393 موضوع جامعه شناسی و ع..

68,500تومان

زندگی و اندیشه بزرگان جامعه شناسی (لیوئیس کوزر/ثلاثی/علمی)

زندگی و اندیشه بزرگان جامعه شناسی (لیوئیس کوزر/ثلاثی/علمی)

زندگی و اندیشه بزرگان جامعه شناسی (لیوئیس کوزر/ثلاثی/علمی)   نویسنده/نویسندگان :لیوئیس کوزر مترجم : محسن ثلاثی ناشرانتشارات علمی تعداد جلد1 ..

45,000تومان

برچسب ها: انسان شناسی فرهنگی (دانیل بیتس/پلاگ/ثلاثی/علمی), دانیل بیتس, فرد پلاگ, انتشارات علمی, جامعه شناسی, کتاب حاضر را آنلاين از فروشگاه اينترنتي نشر ديلماج(کتاب سام)خريداري کنيد66487040